Back to top

konferencje naukowe

W Polsce wzrasta wykrywalność łuszczycy - uważają dermatolodzy, którzy brali udział w konferencji dotyczącej leczenia tej choroby, która odbyła się w Olsztynie. Coraz więcej ludzi chce wyglądać dobrze i idzie do lekarza, by pozbyć się defektów skóry - tłumaczy dr Aneta Szczerkowska-Dobosz z Akademii Medycznej w Gdańsku. Z doświadczenia lekarzy praktyków wynika, że ok. 80-90 proc. chorujących i leczących tę chorobę doświadcza jej łagodnego przebiegu, pozwalającego na w miarę normalne funkcjonowanie.
10th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists (WIMC) jest największą w kraju międzynarodową konferencją studencką, na której poruszane są zagadnienia z zakresu medycyny, stomatologii i innych nauk medycznych. Dla młodych naukowców jest to idealna okazja do przedstawienia wyników swoich badań oraz szlifowania umiejętności prezentacji. WIMC daje także możliwość zawarcia nowych znajomości ze studentami innych uczelni medycznych - zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Mimo że liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia systematycznie w Polsce maleje, wciąż jest jedną z najwyższych w Europie. Co roku w Polsce umiera ponad 380 tys. osób. W Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta kardiologia interwencyjna: istnieje ponad 130 ośrodków kardiologii interwencyjnej, 80 proc. z nich jest czynnych 24 godziny na dobę. Dzięki rozwojowi kardiologii interwencyjnej umieralność z powodu chorób układu krążenia obniżyła się o 30 proc.
W dniach 18-21 września 2013 w Białymstoku odbędzie się XXII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Farmacja – Nauka – Społeczeństwo
23 listopada w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie odbyło się Sympozjum Naukowe pt. „Kompleksowe leczenie wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego” oraz „Osteoporoza: profilaktyka, diagnostyka, leczenie”. Sympozjum spotkało się z dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nim ponad 170 osób, w tym lekarze i fizjoterapeuci z całej Polski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Redakcja miesięcznika „Świat Lekarza i portalu www.nazdrowie.pl . Tegoroczne Sympozjum Naukowe było piątym organizowanym przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.
Centrum Kompleksowej Rehabilitacji zaprasza lekarzy, fizjoterapeutów oraz studentów medycyny i fizjoterapii na sympozjum naukowe pt.: „Kompleksowe leczenie wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego” oraz „Osteoporoza: profilaktyka, diagnostyka, leczenie”, które obędzie się 23 listopada w CKR w Konstancinie-Jeziornie.
Wspólna organizacja mistrzostw EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę to okazja do poznania się obydwu krajów. W związku z tym po raz pierwszy w historii „Złotego OTISA” ceremonia wręczenia statuetek odbyła się w Kijowie (30 marca), oraz w Warszawie (12 kwietnia).
21 kwietnia 2012 r. w San Diego, podczas gali z okazji konferencji American Otological Society, prof. Henryk Skarżyński został oficjalnie członkiem korespondentem najstarszego towarzystwa otologicznego w Stanach Zjednoczonych. Profesor Skarżyński jest pierwszym Polakiem w tym elitarnym gronie oraz jednym z kilkunastu obcokrajowców z całego świata.
Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” już po raz kolejny przeprowadzi akcję społecznych badań profilaktycznych. W tym roku w dniach 20-27 kwietnia w Polsce i na Ukrainie można będzie wykonać test pod kątem cukrzycy.
Wielu ludziom wydaje się, że w XXI wieku gruźlica w Polsce już nie istnieje. Tymczasem cały czas notuje się nowe zachorowania. Z okazji Międzynarodowego Dnia Gruźlicy, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie zorganizował konferencję pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.