Back to top

praca

Osoby z białymi, zdrowo wyglądającymi zębami mają większe szanse na lepszą pracę – wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. Wybielanie zębów jest tak samo popularne jak zabiegi odmładzające. Większym powodzeniem cieszy się jedynie botoks. Śnieżnobiały uśmiech kojarzy się bowiem ze zdrowiem i młodością. Podczas symulowanych rozmów kwalifikacyjnych, jakie zorganizował producent pasków wybielających, okazało się, że aż 58 proc. osób mających białe zęby znalazłoby pracę, a 53 proc. miałoby szansę na wyższą pensję.
Aż 32 proc. Polaków jada w pracy tylko jeden posiłek, dostarczając organizmowi minimalną dawkę energii. Najczęściej sięgamy po kanapkę, drożdżówkę lub słodycze – pokazują wyniki badania „Co Polacy jedzą w pracy?". Posiłkiem, jaki najczęściej zjada w pracy aktywny zawodowo Polak jest drugie śniadanie, po które sięga 73 proc. respondentów. Połowa codziennie je kanapki i tylko kilka razy w tygodniu konsumuje świeże owoce i jogurty, nadrabiając słodyczami oraz słodkimi wypiekami.
Praca w miejscu, gdzie stale narażeni jesteśmy na hałas, ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko chorób serca. Szczególnie zagrożeni są młodzi mężczyźni, którzy palą papierosy – wynika z amerykańskich badań.
Pracownicy biurowi tracą zdrowie, ponieważ 98 proc. ich stanowisk pracy w naszym kraju nie jest odpowiednio wyposażonych – wynika z niedawno zakończonych badań. Wskutek takiego stanu rzeczy mają m.in. problemy ze wzrokiem i kręgosłupem.
Według najnowszego badania „Co Polacy jedzą w pracy?”, jedna trzecia aktywnych zawodowo Polaków w ciągu ośmiu godzin pracy je tylko jeden posiłek. Najczęściej jest nim drugie śniadanie w postaci kanapki, owoców lub słodyczy.
Wsparcie oraz pozytywne emocje ze strony szefa znacznie zmniejszają odczuwalny poziom stresu u pracowników - dowodzi badanie przeprowadzone przez Joannę Szalewską, absolwentkę SWPS w Sopocie.
Osoby aktywne fizycznie są nie tylko zdrowsze, ale też efektywniej pracują. Nawet krótki spacer w godzinach pracy poprawia koncentrację i pobudza kreatywność. Badania pokazują, że najbardziej innowacyjne pomysły powstają właśnie wtedy, gdy pracownicy są oderwani od swoich właściwych obowiązków.
Joanna Goebel jest w Polsce pierwszą osobą na wózku, która skończyła farmację. Wierzy, że uda jej się założyć aptekę, w której znajdą się urządzenia ułatwiające pracę niepełnosprawnym. A za cztery lata pojedzie na olimpiadę wraz z polską drużyną rugby na wózkach.
Czy jako pracownik zatrudniony na umowę o pracę mogę wystąpić do pracodawcy o zwrot kosztów dojazdu do pracy? Tomasz z Poznania
Zaburzenia snu powodują szybsze starzenie się mózgu i mają związek z chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym chorobą Alzheimera.