Back to top

Ukraina

Społeczno-profilaktyczna akcja „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” miała na celu sprawdzenie, u jakiej części populacji różnych regionów Ukrainy występują zaburzenia metabolizmu glukozy.
Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” ma już 10 lat. Z tej okazji jej najbliższa edycja będzie wyjątkowa. Produktom nagrodzonym przez konsumentów w ciągu ostatnich dziewięciu lat przyznany zostanie specjalny medal – „Złoty OTIS 10-lecia”, zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Włodzimierza Pytkowskiego. Nowością będzie także możliwość wskazania przez uczestników plebiscytu problemu zdrowotnego, któremu Kapituła poświęci społeczną akcję profilaktyczną towarzyszącą X edycji Nagrody Zaufania.
Cukrzyca typu 2 to najczęściej występująca choroba metaboliczna. Jest to typowa choroba niezakaźna, która może powodować m.in. groźne powikłania sercowe. Społeczno-profilaktyczna akcja „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” miała na celu sprawdzenie, u jakiej części populacji różnych regionów Ukrainy występują zaburzenia metabolizmu glukozy. Miała również uświadomić społeczeństwu znaczenie ich wczesnego wykrywania. Taka inicjatywa została zrealizowana na Ukrainie po raz pierwszy, dzięki zaangażowaniu Kapituły Międzynarodowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”.
Ten rok był wyjątkowy dla Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Po raz pierwszy bowiem przyznawana była nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. To właśnie tam zainicjowana była także społeczna akcja profilaktyczna „Cukrzyca wygrajmy razem”.
Czy przebywający w Polsce podczas meczów EURO 2012 fani będą mieli zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną? Organizatorzy zapewniają, że będzie ona na najwyższym poziomie.
Wspólna organizacja mistrzostw EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę to okazja do poznania się obydwu krajów. W związku z tym po raz pierwszy w historii „Złotego OTISA” ceremonia wręczenia statuetek odbyła się w Kijowie (30 marca), oraz w Warszawie (12 kwietnia).
W kwietniu 2013 r. już po raz dziesiąty wręczone zostaną statuetki Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Z tej okazji Kapituła Nagrody Zaufania postanowiła przyznać specjalny medal Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 10-lecia” produktom nagrodzonym przez konsumentów w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Do firm, których produkty cieszyły się największym zaufaniem konsumentów w latach 2003-2012, zostanie również skierowana oferta udziału w specjalnej edycji plebiscytu.
W dniach 29-31 marca Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” po raz pierwszy zagościła na Ukrainie. 30 marca odbyła się ceremonia wręczenia Honorowych Nagród Zaufania ukraińskim laureatom. Uroczystości towarzyszyła międzynarodowa konferencja naukowa „Cukrzyca – międzynarodowy problem cywilizacyjny”. Zapowiedziano także polsko-ukraińską społeczną akcję badań profilaktycznych „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”. Galeria zdjęć z ceremonii - OBEJRZYJ
Od kilku lat na Ukrainie wolontariusze zbierają do puszek z serduszkami pieniądze na leczenie dzieci. Dzięki Jurkowi Owsiakowi, młodym ludziom z Ukrainy i polskim biznesmenom udało się, wyeksportować polską ideę pomagania!
W tym roku po raz pierwszy ceremonia wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS” odbędzie się również w Kijowie. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie akcja społeczna „Cukrzyca – wygrajmy razem!”.