Dulcebis - Powiedź „dobranoc” zaparciom. Przywitaj nowy, lekki dzień…

Zaparcia to nieprzyjemna, ale powszechna dolegliwość. Dotyczy aż 840 mln ludzi. Ulgę w walce z tym problemem przynosi Dulcobis - najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający1, stosowany na noc. Od ponad 50 lat cieszy się zaufaniem milionów pacjentów, nareszcie dostępny jest również w Polsce.

Codziennie, zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej towarzyszy nam stres. Dziś już nie tylko jemy, ale również pracujemy w pośpiechu. Żyjemy w poczuciu, że czasu jest coraz mniej, a zadań do wykonania i obowiązków do wypełnienia stale przybywa. Brakuje nam energii na aktywny wypoczynek, dlatego większość wolnego czasu spędzamy w pozycji siedzącej, przed telewizorem lub komputerem. Zdarza się, że w konsekwencji doświadczamy przykrych problemów zdrowotnych ze strony układu pokarmowego, np. niestrawności, bólu brzucha.

Według specjalistów zaparcia są jedną z najbardziej uciążliwych i rozpowszechnionych dolegliwości trawiennych. Niedogodności z nimi związane to uczucie dyskomfortu i wzdęcia. Kłopoty takie powstają, kiedy praca mięśni jelit jest okresowo wstrzymana lub przebiega
w bardzo wolnym tempie. W rezultacie treść pokarmowa nie jest przemieszczana dalej, a wypróżnienie jest opóźnione i utrudnione. Jeśli kolejna wizyta w toalecie nie przynosi pożądanego efektu, czujemy się ciężko i mamy wrażenie ograniczonej swobody poruszania się. To wszystko przekłada się na nasze samopoczucie, a w konsekwencji spadek efektywności w pracy i stres. Mechanizm ten działa jak samonakręcająca się spirala, dlatego, aby uwolnić się od problemu zaparć i być w pełni aktywnym, należy szukać skutecznego rozwiązania.

Ważne! Należy pamiętać, że codzienne wypróżnianie nie jest konieczne. U niektórych zdrowych osób wypróżnianie może występować zaledwie trzy razy w tygodniu; inni wypróżniają się 1-2 razy dziennie. O zaparciach mówi się, gdy: wypróżnienia następują rzadziej niż trzy razy w tygodniu, wypróżnieniom towarzyszy znaczny wysiłek, stolec jest twardy.

Nigdy więcej wstydu!
Dolegliwości spowodowane przez nieregularne wypróżnianie powszechnie uważane są za wstydliwe, więc niechętnie o nich mówimy. Mimo, że leży to w sferze naszej natury, do problemów z czynnością fizjologiczną trudno przyznać się nawet najbliższym. Dla skutecznego rozwiązania problemu kluczowe jest, aby nauczyć się na ten temat rozmawiać otwarcie i aktywnie szukać pomocy. Przewlekłe zaparcia mogą bowiem powodować poważne powikłania zdrowotne, np. schorzenia jelita grubego.

Dulcobis – wysoce skuteczny i bezpieczny sposób na zaparcia.
Od marca 2012 roku w polskich aptekach dostępny jest Dulcobis - lek stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć.
Od ponad 50 lat przynosi ulgę chorym zmagającym się z nieregularnym wypróżnianiem się. Teraz może pomóc również Polakom. Preparat ten pozytywnie wpływa na usprawnianie czynności jelit poprzez rozluźnienie oraz stymulowanie mięśni, zwiększa zawartość wody w świetle jelita, ułatwiając tym samym wypróżnianie. Lek przynosi ulgę po 6-12 h od podania, gdyż dzięki odporności na działanie soków trawiennych, zaczyna działać dopiero w jelicie grubym.
Ty śpisz, a Dulcobis działa
Dulcobis przyjmowany na noc, eliminuje podczas snu dyskomfort związany
z nieregularnym wypróżnianiem, co pomaga w prowadzeniu normalnego trybu życia i zachowania dobrego samopoczucia kolejnego dnia. Czując, że pojawią się kłopoty z czynnością fizjologiczną, mamy możliwość zareagowania, zanim będą miały one wpływ na naszą codzienną aktywność. Dulcobis oferuje zatem dyskretną pomoc, gdy niecierpliwie czekamy na wypróżnienie.
Dodatkowe informacje: www.stopzaparciom.pl

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania:
Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć.
W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji.

Przeciwwskazania:
Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane.

Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy.