Bilobil - wsparcie dla pamięci

Nasze życie w głównej mierze opiera się na odpowiedniej segregacji, przetwarzaniu i zapamiętywaniu informacji. Dobra pamięć to jedna z najcenniejszych funkcji naszego mózgu.

Kiedy zaczynają się problemy z pamięcią stajemy się bezradni, tracimy kontrolę nad własnym życiem. Naukowcy są zgodni, że pamięć trzeba wspomagać, dbać o nią, ćwiczyć. Właśnie w trosce o komfort życia i naszą pamięć, firma KRKA opracowała Bilobil - wsparcie dla pamięci.

Mózg to centrum dowodzenia całego ciała. Pamięć, jedna z podstawowych funkcji mózgu, jest niezbędna do rozwoju świadomości i osobowości.
W pędzie dzisiejszego życia, coraz młodsze osoby zaczynają skarżyć się na kłopoty z pamięcią. Od momentu pojawienia się tego typu problemów, większość osób odczuwa lęk dotyczący sfery zawodowej i prywatnej, obniża się ich samoocena. Ludzie, którzy zaczęli obserwować takie dolegliwości mają wrażenie rozbicia, rozdrażnienia, rozkojarzenia. To dodatkowo pogłębia stres, który negatywnie wpływa na dobrą kondycję pamięci.

Pamięć jest zjawiskiem złożonym i dynamicznym. Od jej prawidłowego funkcjonowania zależy przede wszystkim dobra kondycja naszego mózgu. Na nią składają się między innymi: dobre ukrwienie komórek mózgowych, ciągłe ćwiczenia (np. czytanie, uczenie się języków obcych), prawidłowe odżywianie się oraz aktywny tryb życia , w tym ćwiczenia fizyczne. Często w natłoku dnia codziennego, wraz z upływem lat, codziennych czynności i obowiązków oraz permanentnego stresu nasza pamięć słabnie. Wpadamy w panikę, szukamy rozwiązań.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych ludzi firma KRKA, opracowała formułę BILOBILU oraz BILOBILU forte - preparatów, które w naturalny sposób wspierają naszą pamięć.
BILOBIL przeciwdziała zaburzeniom pamięci i koncentracji. Wpływa korzystnie na poprawę przepływu krwi, ma działanie neuroprotekcyjnie, poprawia własności reologiczne, zwiększa zaopatrzenie mózgu w tlen i składniki odżywcze. Można stosować go w czasie niedyspozycji i niepokoju, bólach głowy i zaburzeniach snu oraz w początkowych zaburzeniach perfuzji krwi w kończynach, objawiających się uczuciem ochłodzenia i bólu w trakcie chodzenia. BILOBIL również zapobiega zawrotom głowy i szumom w uszach.

Zawarty w BILOBILU wyciąg z liści miłorzębu japońskiego ma szerokie spektrum działań farmakologicznych. Flawonoidy to największa grupa związków chemicznych zawarta w preparacie. Korzystnie wpływają one na naczynia krwionośne: zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych, łagodzą skurcze naczyń krwionośnych, rozszerzają naczynia krwionośne. Terpenoidy, mają silne działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że skutecznie neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników oraz zmniejszają lepkość krwi.

Skuteczność i bezpieczeństwo preparatów BILOBIL zostały potwierdzone własnymi badaniami klinicznymi, które udowodniły, że po 6 miesiącach terapii preparatem BILOBIL forte*:
* Bilobil poprawia funkcje poznawcze tj. pamięć i koncentrację
* Bilobil znacznie niweluje zawroty głowy
* U 67,5% badanych nie wystąpiły szumy uszne

*Badani przyjmowali Bilobil forte przez 6 miesięcy 3 razy dziennie.

BILOBIL forte to mocniejsza dawka wysokiej jakości wyciągu z miłorzębu japońskiego (80 mg). Jest zalecany w leczeniu poważniejszych zaburzeń krążenia krwi.

BILOBIL i BILOBIL forte posiadają rejestrację leku, dzięki czemu podlega ścisłej kontroli nad zawartością aktywnych składników, stabilnością, substancjami leczniczymi i wyciągami, jest wysokiej jakości preparatem przygotowanym zgodnie z wymaganiami Europejskiej Pharmakopei, która zapewnia stałą skuteczność i bezpieczeństwo preparatu.

BILOBIL i BILOBIL forte są standaryzowane - oznacza to, że pacjent otrzymuje za każdym razem taką samą ilość substancji czynnych, co jest to gwarancją efektywnego leczenia. Preparat ma postać kapsułki, która nie powoduje dolegliwości żołądkowych. Regularne przyjmowanie BILOBILU przynosi najlepsze efekty terapii.


BILOBIL jest obecny na rynku od 17 lat. To zdobywca wielu prestiżowych nagród, które świadczą o zaufaniu i uznaniu pacjentów i farmaceutów. W tym roku BILOBIL po raz drugi zdobył prestiżową nagrodę OTIS 2009 w kategorii "preparaty Wspomagające Pamięć". Złoty OTIS to nagroda przyznawana głosami ponad 30 tysięcy pacjentów, oddanymi za pośrednictwem wortalu ?nazdrowie.pl" i magazynu ?Na zdrowie. Dostępne bez recepty".

W 2006 roku BILOBIL otrzymał nagrodę "Złoty Laur Konsumenta", a rok później zdobył pierwsze miejsce w konkursie o "Godło Laur Konsumenta".

W 2005, 2006, 2007 i 2008 roku BILOBIL został wybrany PRODUKTEM ROKU w kategorii "preparaty Wspomagające Pamięć". Nagroda przyznawana jest przez Wydawnictwo "Apteka" Sp. z o. o. i publikację ?Świat Farmacji". PRODUKT ROKU jest wybierany na podstawie wyników ankiet wydawnictwa rozesłanych wśród polskich farmaceutów.


CENA:
BILOBIL 60 kapsułek ok. 27,40 PLN
BILOBIL 90 kapsułek ok. 35,30 PLN
BILOBIL forte 60 kapsułek ok. 40,10 PLN
BILOBIL forte 90 kapsułek ok. 57,25 PLN


KRKA jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych Europy. Jej produkty są obecne
w 70 krajach świata. Koncentruje się na tworzeniu i sprzedaży wysokiej jakości leków odtwórczych - bezpiecznych, skutecznych i przystępnych cenowo.
KRKA-POLSKA Sp. z o. o. jest częścią międzynarodowej korporacji. Na polskim rynku jest obecna od prawie 40 lat.
Większość oferowanych przez KRKA preparatów, to produkty lecznicze wydawane
z przepisu lekarza. W ostatnich latach rośnie także znaczenie preparatów bez recepty (wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych przez konsumentów, wśród nich BILOBIL i BILOBIL forte), a także farmaceutyków stosowanych w weterynarii.