Back to top

Chirurgia plastyczna

Marzenia o proporcjonalnej sylwetce mogą stać się w krótkim czasie rzeczywistością. Pamiętajmy, że zabieg ten nie walczy z nadmiarem kilogramów, za to skutecznie pozwala modelować figurę i nadać jej pożądany kontur. Dowiedzmy się zatem czy jest dla wszystkich – rozmowa z dr.n.med. Jerzym Kolasińskim właścicielem Kliniki Kolasiński z Poznania. Na czym polega zabieg liposukcji i jak długo trwa?
Zabieg mający wpływ na odbiór całej twarzy. Mówi o tym wyraźnie historia gwiazdy filmu Dirty Dancing, która na fali ogromnego sukcesu zooperowała sobie nos. Piękny, symetryczny zmienił jej twarz nie do poznania o tyle, że przestała być kojarzoną z hitem, który dał jej sławę. W wielu przypadkach zabieg ten radykalnie wpływa na poprawę samopoczucia i jakość życia.

Dermatologia estetyczna

Po 30. roku życia w skórze zachodzą niekorzystne zmiany; pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci sprężystość. W jej rewitalizacji pomogą nam nieinwazyjne zabiegi, jakie oferują nam nowoczesne gabinety dermatologiczne.
Promieniowanie ultrafioletowe to najbardziej agresywny dla skóry zakres widma słonecznego. Odpowiada za reakcje rumieniowe, poparzenia słoneczne, generuje ogromną ilość wolnych rodników i jest główną przyczyną procesów foto starzenia.
Piękne włosy są oznaką zdrowia i mają wpływ na nasze dobre samopoczucie. Jednak coraz więcej osób boryka się z problemem ich nadmiernego wypadania. O skutecznych rozwiązaniach jakie podsuwa nam medycyna, opowie w rozmowie Ryszard Gzela - właściciel kliniki HandsomeMen.

Medycyna estetyczna

Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej.
Nie są tylko problemem natury estetycznej, ale bywają również zapowiedzią wielu chorób. Zamiast je maskować – warto im sprostać i rozpocząć właściwe leczenie. Zabieg bezbolesnego usuwania metodą laserową jest w tej chwili jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.
Lato to czas, w którym większość z nas zwraca szczególną uwagę na swój wygląd. O ile jednak na zrzucenie zbędnych kilogramów czy pozbycie się cellulitu przed nadchodzącym wyjściem na plażę może być już nieco za późno, o tyle o piękną twarz możemy zadbać w każdym momencie. Choć nawet w tym przypadku nie możemy pozwolić sobie na wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Jedną z metod idealnych na każdą porę roku jest zabieg toksyną botulinową. Dowiedzmy się o niej wszystkiego!
Kierunek w medycynie estetycznej jest dziś taki: widoczne korzyści przy minimalnym bólu i krótkim okresie rekonwalescencji. Większość zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego to tzw. „zabiegi lunchowe”, trwające około pół godziny, po których można po prostu wrócić do pracy. Podobnie wygląda ewolucja technik laserowych. Kiedyś posługiwano się przede wszystkim laserami ablacyjnymi, czyli powodującymi dość duże uszkodzenia naskórka, a okres rekonwalescencji był rozciągnięty na 2-3 miesiące. Dziś pacjent, który zgłasza się na zabieg przed weekendem, w poniedziałek wraca do codziennych obowiązków! Z kolei piling chemiczny jeszcze niedawno wiązał się z kilkudniowym okresem złuszczania się naskórka, co sprawiało, że przez ten czas pacjent wyglądał... nieciekawie. Teraz, dzięki użyciu nowych lamp oraz nanotechnologii, złuszczanie możemy zminimalizować, uzyskując bardzo dobre efekty.