Złoty OTIS 2015 – Laureaci

Tegoroczna ceremonia wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2015” odbyła się 16 kwietnia w Rezydencji Belweder – Klonowa w Warszawie. W tym roku po raz pierwszy w historii Nagrody, ceremonia wręczenia statuetek została połączona z sesją wykładową „Zdrowie – innowacje i kontrowersje”.

Celem tegorocznego spotkania – ceremonii wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2015” oraz wykładów – było zainspirowanie wszystkich uczestników do nowych refleksji i przemyśleń o medycynie.

Uczestnicy wysłuchali wykładów: prof. Marka Rudnickiego „Niewyjaśnione wyleczenie nieoperacyjnych nowotworów – złe rozpoznanie czy cud?”, prof. Włodzimierza Jarmundowicza „Pierwszy na świecie przeszczep węchowych komórek glejowych pobranych z mózgu pacjenta z przerwanym rdzeniem”, prof. Aleksandra Sieronia „Zobaczyć niewidzialne w onkologii” oraz dr. Wojciecha Gryty „Nintedanib – przełom w leczeniu samoistnego włókniaka płuc (IPF)”. Sesję zamknęła prof. Barbara Górnicka wspomnieniem „Profesor Stefan Kruś – życia felieton przekorny”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Z GALI WRĘCZENIA STATUETEK

ZŁOTY OTIS 2015

NAGRODY „Złoty OTIS 2015”:

  • W kategorii: SPRZĘT MEDYCZNY DLA OSÓB Z DEFICYTEM KONCENTRACJI konsumenci zaufali produktowi AMIGO STAR firmy OTICON POLSKA SP. Z O.O.
  • W kategorii: PREPARATY W SPRAYU NA BÓL GARDŁA konsumenci zaufali produktowi UNIBEN firmy ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE „UNIA” SPÓŁDZIELNIA PRACY
  • W kategorii: SPECJALISTYCZNE OPATRUNKI NA OPARZENIA konsumenci zaufali produktowi HYDROSORB GEL firmy PAUL HARTMANN POLSKA SP. Z O.O.
  • W kategorii: SPECJALISTYCZNE PREPARATY DO PIELĘGNACJI JAMY USTNEJ konsumenci zaufali PRODUKTY MARKI ELGYDIUM firmy PIERRE FABRE MEDICAMENT POLSKA SP. Z O.O.
  • W kategorii: SPRZĘT MEDYCZNY konsumenci zaufali produktowi APARAT SŁUCHOWY RESOUND LINX firmy GNP MAGNUSSON APARATURA MEDYCZNA SP. Z O.O.
  • W kategorii: PREPARATY NA ZATOKI konsumenci zaufali produktowi SINUFAST ZATOKI firmy ADAMED CONSUMER HEALTHCARE

CERTYFIKATY „Złoty OTIS 2015”:

  • produkt: http://www.akromegalia.pl firmy IPSEN POLAND SP. Z O.O.
  • produkt: http://www.nutridrink.pl/ firmy NUTRICIA Polska Sp. z o.o.
  • produkt: DuoLife Dzień i Noc firmy DUOLIFE SP. Z O.O.

Złoty OTIS z Diamentami 2015

Lista Laureatów Honorowych Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2015”

Międzynarodowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015”

  • Prof. Marek Rudnicki, Uniwersytet w Illinois (USA)
    Professor of Surgery, University of Illinois, Chicago
    Pochodzi z Łańcuta. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, Wydział Lekarski (1972), doktorat (1980), habilitacja z chirurgii (1993). W latach 1972-1987 był nauczycielem akademickim, pracował jako chirurg w ŚAM Centralnym Szpitalu Klinicznym Katowice-Ligota.Od września 1980 roku działał w „Solidarności”: był współzałożycielem, członkiem Komitetu Założycielskiego w ŚAM. 16 grudnia 1981 roku po pacyfikacji Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek” nadał komunikat radiowy zawracający karetki z rannymi górnikami ze szpitali kontrolowanych przez MSW do cywilnego CSK w Katowicach-Ligocie. W latach 1982-1987 członek Biskupiego Komitetu Pomocy Więzionym i Prześladowanym za Przekonania Polityczne. W tym samym czasie członek różnych ugrupowań opozycyjnych, na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym.W latach 1987-1990 dr Rudnicki był pracownikiem naukowym i odbywał dodatkowe szkolenie w Departamencie Chirurgii Uniwersytetu w Cincinnati. W 1990 wrócił na krótko do pracy w Śląskiej Akademii Medycznej. Wyjechał ponownie do USA po otrzymaniu nominacji na stanowisko Assoc. Professor w Columbia University, pracując jako chirurg
    w szpitalu afiliowanym do tego Uniwersytetu. Od 1999 roku jest profesorem chirurgii
    w Uniwersytecie Illinois w Chicago, od 2002 pełni funkcję dyrektora Rezydencji Chirurgicznej w Illinois Masonic Medical Center w Chicago (University
    of Illionois/Metropolitan Group Hospitals Residency in Surgery).Dr Rudnicki jest Prezydentem Światowej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów i wielu innych amerykańskich towarzystw naukowych, przez wiele lat był członkiem zarządu Związku Lekarzy Polskich
    w Chicago. W 2002 roku zainicjował Polsko-Amerykański Program Walki z Rakiem Piersi. Założył Amber Coalition dla upowszechnienia mammografii w polonijnym środowisku. Jest autorem wielu prac naukowych, podręczników chirurgii, wykładów w różnych krajach świata. W latach 2000-2001 w rządzie premiera Jerzego Buzka był doradcą ministra zdrowia RP. Jest znanym i cenionym reprezentantem Polonii, inicjatorem wielu akcji promujących Polskę, walcząc w obronie godności Polski i Polaków.Wyróżniony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Platynowym Laurem Ambasador Spraw Polskich (2009), Prymasowskim Złotym Medalem za Posługę dla Kościoła i Narodu (2009); wybrany Człowiekiem Roku (2007), Polonusem Roku (2010), Wybitnym Polakiem za Granicą (2012) przez środowiska polonijne, oraz odznaczony najwyższymi odznaczeniami środowisk medycznych w kraju: „Pro Gloria Medici” przez Kujawsko-Pomorską Izbę Lekarską (2010), Honorową „Statuetką Biegańskiego” przez Częstochowskie Towarzystwo Medyczne (2011), Medalem Jana Nielubowicza przez Mazowiecką Izbę Lekarską (2013), Medalem „Honoris Gratia” Miasta Krakowa (2013).Dr Rudnicki osiąga szczyty – nie tylko zawodowe, ale też górskie. Był lekarzem wypraw z udziałem najwybitniejszych polskich himalaistów i sam wchodził na szczyty. Dewizą dr. Rudnickiego są słowa: „Mierz wysoko – i nie poddawaj się. Szczyty są dla ludzi i każdy może osiągnąć, wydawałoby się, daleki z pozoru cel”.

Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015” w dziedzinie medycyny

  • prof. Olgierd Smoleński (nagroda pośmiertna)
    W 1963 roku ukończył studia medyczne na  Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Naukowe i zawodowe losy związał na wiele lat z II Kliniką Chorób Wewnętrznych AM w Krakowie, a następnie z Kliniką Nefrologii AM, w której uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, specjalizację z nefrologii, doktorat i habilitację. W latach 1976-1992 był kierownikiem ośrodka dializ w krakowskiej Klinice Nefrologii AM. W 1975 roku był w zespole dr. Romulada Dropa, który wykonał pierwsze udane przeszczepienie nerki w Krakowie. Dr Smoleński, wówczas adiunkt w Klinice Nefrologii, przewiózł nerkę do tego przeszczepienia własnym trabantem.
    Był niezwykle zaangażowany w sprawy dializowanych pacjentów. Zainicjował i regularnie organizował Krakowskie Dni Dializoterapii. Był również współzałożycielem Fundacji Amicus Renis, której zadaniem była popularyzacja wiedzy na temat chorób nerek, ich zapobiegania i leczenia. Był także pomysłodawcą (oraz wieloletnim redaktorem naczelnym) kwartalnika „Dializa i Ty” – źródła wiedzy o nefrologii i dializoterapii w Polsce. Współpracował z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych.
  • prof. Włodzimierz Jarmundowicz
    kierownik Kliniki Neurochirurgii, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
    Studia ukończył w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i od razu wiedział, że chce zostać chirurgiem. Podczas studiów zdecydował się na neurochirurgię. W 1988 roku rozpoczął pracę w szpitalu wojskowym we Wrocławiu, a w 1999 w Akademickim Szpitalu Klinicznym (obecnie Uniwersytecki Szpital Kliniczny).
    Zespół prof. Włodzimierza Jarmundowicza, po raz pierwszy na świecie, przeszczepił pacjentowi z przerwanym rdzeniem glejowe komórki z opuszki węchowej w mózgu. Dzięki nowatorskiej operacji sparaliżowany od pasa w dół pacjent zaczął chodzić.
  • dr Paweł Tabakow
    Klinika Neurochirurgii, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
    Już na studiach interesowała go chirurgia urazowa i ortopedyczna. Na zajęciach koła studenckiego zajmował się mikrochirurgicznym leczeniem uszkodzeń nerwów obwodowych. 12 lat temu przedstawił prof. Jarmundowiczowi nowe informacje na temat glejowych komórek węchowych, które wykazują zdolności neuroregeneracyjne. Dr Tabakow, kierownik naukowy projektu, w wypowiedzi dla BBC powiedział: „To niesamowite zobaczyć, jak regeneracja rdzenia kręgowego – coś, co było nie do pomyślenia przez wiele lat – staje się rzeczywistością”.

Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015” w dziedzinie farmacji

  • Prof. Halina Grajeta
    Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
    Zintegrowane Centrum Edukacji i Innowacji Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu powstało w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W otwartym centrum kształcić się będą studenci mając do dyspozycji nowoczesne sale ćwiczeń i laboratoria, a także „Aptekę szkoleniową”.

Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015” dla organizacji pacjentów

  • Paweł Moszumański, Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy”

Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015” „Lekarz i Społecznik”

  • dr Anna Formanowicz – Fundacja AMF
    Anna Formanowicz wraz z mężem Maciejem w 1998 roku założyli fundację AMF. Co roku wspierają 10 dzieci z najbiedniejszych, patologicznych rodzin: płacą im za studia, pomagają znaleźć mieszkanie, pracę. Dla tych dzieci organizują też pielgrzymki, np. do Włoch, do Ziemi Świętej.
  • dr Jarosław Wanecki – prezes OIL, Płock

Honorowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2015” Media i Zdrowie

  • Red. Zbigniew Wojtasiński
  • Red. Joanna Morga
  • Present-Service
4.7/5 - (254 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH