Pyralgina

Wskazania: Pyralgina® to lek stosowany w leczeniu bólów różnego pochodzenia o dużym nasileniu, jak również gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie: mechanizm jego działania polega na hamowaniu aktywności enzymu - cyklooksygenazy w obrębie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na lek i inne pochodne pyrazolonu oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zmiany w obrazie morfologicznym krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość). Ostra niewydolność wątroby lub nerek, ostra porfiria wątrobowa, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciąża i okres karmienia. Stosowanie innych leków z grupy pochodnych pyrazolonu. Astma (wywołana lub zaostrzona przez niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Dawkowanie: dorośli:
• w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek.
Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.
W opakowaniu znajduje się 6 tabletek.

Skład: (1 tabletka): Metamizolum natricum 500 mg.

Podmiot odpowiedzialny: Polpharma S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.