Fervex Junior

Wskazania:
doraźne leczenie objawów: grypy, przeziębienia, stanów grypopodobnych, (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Działanie:
Fervex Junior jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrażniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy (Witamina C) uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, schorzenia przebiegające z utrudnionym oddawaniem moczu, wiek poniżej 6 lat, choroba alkoholowa, fenyloketonuria ze względu na zawartość aspartamu. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.

Dawkowanie:
dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę; dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę; dzieci od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) – zachować co najmniej 8 godzinne odstępy między dawkami. Zawartośćsaszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.

Skład:
1 saszetka zawiera: paracetamol 280 mg, maleinian feniraminy 10 mg, kwas askorbowy 100 mg.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.