Bezpłatna prasa


Jedną z najcenniejszych wartości dla każdego człowieka jest jego zdrowie. Ładnie i trafnie ujął to Jan Kochanowski w pierwszych słowach fraszki „Szlachetne zdrowie…”.

Im większy mamy bagaż doświadczeń, tym bardziej doceniamy to wszystko, co służy pielęgnowaniu zdrowia. Im więcej posiadamy wiedzy, jak się o nie troszczyć, tym skuteczniej będziemy to robić. Niezbędne jest wyrabianie w sobie nawyków, które będą służyły zachowaniu dobrego zdrowia przez wiele lat. Niektórzy z nas potrzebują bodźców, które często przypominałyby im o właściwym odżywianiu, ruchu na świeżym powietrzu, ćwiczeniu umysłu, dbaniu o przeżycia duchowe, pielęgnowaniu relacji z osobami bliskimi itp.

Jednym z takich bodźców jest bezpłatna prasa, którą apteki oraz farmaceuci oferują pacjentom. Chociaż nie płacą oni za otrzymywane egzemplarze, to jednak dobrze wiadomo, że ktoś ponosi koszty przygotowania, druku, dystrybucji itp. Apteki, we współpracy z innymi podmiotami, świadomie rezygnują z części własnej marży, aby oddać ją pacjentom w formie czasopisma z istotnymi dla nich treściami. Bezpłatnie rozdawana prasa, w tym także „Na zdrowie. Dostępne bez recepty”, jest zatem formą podziękowania za lojalność względem apteki, a zarazem narzędziem budowania partnerstwa z pacjentami. W tym znaczeniu słowo „bezpłatna” trzeba rozumieć jako gest wspierający relacje farmaceuty z pacjentem. Pacjent, kupując w danej aptece, uczestnicząc w programie lojalnościowym, jest traktowany jako partner, który otrzyma dodatkowo zbiór artykułów o tematyce zdrowotnej.

Dostarczanie pacjentom bezpłatnych czasopism jest skorelowane z ewolucją apteki jako placówki świadczącej opiekę farmaceutyczną. W realizowaniu tego aspektu misji zawodu aptekarze wkładają coraz więcej wysiłku w doradzanie pacjentom oraz budowanie z nimi partnerskich relacji. Pacjentom łatwiej jest nawiązać kontakt z farmaceutami, jeśli wcześniej zapoznają się z zawartymi w piśmie informacjami.

Bezpłatnie rozdawana w aptekach prasa zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, a także pozwala na zacieśnianie relacji rodzinnych. W każdym numerze czasopisma można znaleźć artykuły skierowane do różnych segmentów rynkowych: matek z dziećmi, kobiet w ciąży, seniorów, ludzi biznesu itp. Spoglądanie na zdrowie z różnych punktów widzenia (dieta, psychika, otoczenie) pozwala harmonijnie doskonalić codzienne zachowania. Ponadto, zapoznanie się z ciekawym artykułem umożliwia dzielenie się informacjami z innymi, którzy także mogą z tego skorzystać.

Badania dowodzą, że ćwiczenie umysłu, zajęcia intelektualne, przedłużają życie człowieka oraz wpływają na wzrost jego aktywności. Czytanie książek, czasopism czy rozwiązywanie krzyżówek dobrze służy naszej kondycji umysłowej. W tym sensie bezpłatna prasa może być czynnikiem podnoszącym jakość życia.

Dobrze też wiemy, że istotnym bodźcem dla człowieka jest informacja o doświadczeniach i przykładach z życia innych ludzi. Regularne czytanie prasy, która jest otwarta na wypowiedzi innych osób, umożliwia budowanie właściwych relacji w całej wspólnocie pacjentów.

Bezpłatna prasa, zarówno rozdawana pacjentom, jak również dostępna w aptece, może skracać czas oczekiwania w kolejce. Jeśli apteka zorganizuje kącik z czasopismami, będzie to z korzyścią zarówno dla personelu, jak i samych pacjentów. To, że prasa pochodzi z apteki, daje im poczucie bezpieczeństwa. Wynika to z misji zawodu farmaceuty, dla którego dobro pacjenta jest najważniejsze. Dzięki temu, że czasopisma są przygotowywane oraz redagowane z udziałem farmaceutów, koncentrują się one na realnych problemach, z jakimi borykają się pacjenci.

4.9/5 - (331 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH